Nové doplňky z provázků

Sigrid Hennke

Kniha Sigrid Hennke v české mutaciTato kniha o náramcích přátelství je, troufám si říct, výjimečná. Po pár stránkách úvodu a několika základních vzorech zařazuje autorka řadu velmi krásných náramků. Designy jsou velmi nápadité a oblíbené (mezi nejpopulárnější patří náramky Pepita, Dvojčata, Indián a Rybičky). Snad ve všech internetových náramkových fotogaleriích a na všech známých náramkových webech se můžete setkat s fotkami náramků realizovaných podle knihy Sigrid Hennke. Kniha vyšla původně v Německu a kromě češtiny byla přeložena také do slovenštiny, polštiny a maďarštiny (a možná i do dalších jazyků).

Návody na tyto náramky většina autorů stránek nezařazuje (kvůli copyrightu). Ani zde, na naramky.info, je nenajdete. Výjimku jsem udělala u náramku Světýlka, protože ten je vyfocený na obálce, ale návod na něj bohužel v knize chybí. Přitom jde o velmi krásný vzor. Druhou výjimkou je náramek Pepita, který patří mezi základní všeobecně známé vzory a dá se různě modifikovat. Příklad Pepita, který uvádí Sigrid Hennke (pepito 8x2, tj. pepito z osmi dvojic nití) je jen jeden z mnoha možných.

Nové doplňky z provázků“ bohužel neseženete v českých knihkupectvích, naposledy vyšly v roce 2002 a toto vydání je již rozebrané. Jsou ale dostupné v knihovnách a v internetových aukcích a antikvariátech.

Česky:

Kniha Sigrid Hennke v české mutaci

Originál, německy:

Originál knihy Sigrid Hennke

Slovensky:

Kniha Sigrid Hennke ve slovenské mutaci

Polsky:

Kniha Sigrid Hennke v polské mutaci

Maďarsky:

Kniha Sigrid Hennke v maďarské mutaci

Copyright © Helena Tesařová