Colorweave 1

Náramek Colorweave 1 navrhl Erich Friedman. Je to oblíbený vzor. Tvoří dvojici s jiným Erichovým designem, s náramkem Colorweave 2. Je to vzor určený spíše pro pokročilé náramkáře.

Náramek Colorweave 1, diagramTento náramek je tak trochu zvláštní tím, že základní vzor se opakuje až zhruba po 11 cm, takže je potřeba hodně dlouhý návod. Tento základní motiv se dá ale rozčlenit na šest dílčích částí, které se vážou stejně, postup se liší jen barvou nití. Proto jsou u délky motivu uvedena dvě čísla (délka pro dílčí motiv a celková délka motivu). Návod "rozsekaný" na jednotlivé motivy (značené I–VI) najdete v dolní části stránky.

Počet nití: 18.

Délka nití (orientační údaj): barevné nitě 130 cm, černé nitě 90 cm.

Barvy: 12 nití podkladové barvy (např. černá nebo bílá) a 6 nití různých barev.

Délka jednoho motivu: 60 okrajových uzlíků (= 120 vodorovných řad), délka dílčího motivu 10 okrajových uzlíků (20 vodorovných řad).


Náramek Colorweave 1, realizace a foto: Helena Tesařová

Délka náramku na fotografii (bavlnky mouline) je 13 cm (I, II, III, IV, V, VI, konec). Realizace a foto: Helena Tesařová.


Náramek Colorweave 1, step-by-step (číslovaný) návodJak je napsáno i na začátku stránky, náramek Colorweave 1 se dá rozdělit na šest dílčích částí (I, II, III, IV, V, VI), které se vážou stejně, postup se liší jen barvou nití. Pokud tedy nemáte strach, že se zamotáte v barvách, stačí vám i dílčí část návodu, například I. Najdete ho zde. Pokud chcete ukončit náramek stejně jako na fotografii, můžete použít část návodu nadepsanou konec (zcela dole). Až do kroku 15 se váže jako v části I, pak se postup liší, náramek jsem ukončila do špičky.

 

Copyright © Helena Tesařová