Trubičkové náramky/Tube-like Bracelets

3D proužky, realizace a foto: Helena Tesařová 3D proužky, realizace a foto: Helena Tesařová 3D Čtverce, realizace a foto: Helena Tesařová

Na nápad uvázat náramek ve tvaru trubičky mě přivedla tato fotka (od Lenky alias kusy) která se objevila už před nějakou dobou (v září 2006) v diskusním klubu Náramky přátelství na serveru Lopuch.cz.

Náramek z první a druhé fotky jsou obyčejné šikmé proužky uvázané do trubičky. Návod na něj najdete zde.


3D Čtverce

Počet nití: 20.

3D Čtverce, schéma 3D Čtverce, diagram

Postupuje se po jednotlivých čtvercích. Pokud zvládáte základy náramkové techniky, neměl by to pro vás být problém. Nejprve se uvážou dva žluto-oranžovo-červené čtverce. Pak se vážou čtverce modro-zeleno-červené. Bílé uzlíky na pravém okraji návodu jsou totožné s uzlíky zcela vlevo. V těchto bodech se náramek spojí, vytvoří se trubička. To je celý postup, nyní jsou na řadě opět čtverce žluto oranžovo-červené...

3D Čtverce, realizace a foto: Helena TesařováJá jsem počet barev omezila jen na tři (červená, růžová, bílá) a navíc jsem zcela vynechala uzlíky ve středech čtverečků, místo uzlíků jsou tam otvory.

Hotovou trubičku jsem namočila do vlažné vody s aviváží, po uvázání byla totiž hodně tuhá a nešla stočit do kruhu. Po "koupeli" a usušení jsem náramkem protáhla kloboukovou gumu a náramek pro mou malou princeznu byl hotový. Tento způsob "zapínání" je velmi praktický, náramek se snadno natáhne na ruku, a guma je pak schovaná uvnitř a není vidět. Ale to samozřejmě musíte uvázat trubičku dlouhou stejně jako obvod zápěstí obdarované osoby.

3D Čtverce, realizace a foto: Míša Hemmerová

3D Čtverce, realizace a foto: Míša Hemmerová

Související odkazy

Copyright © Helena Tesařová