Odkazy/Links

Banner webu naramky.info. Pokud vložíte do svých stránek odkaz na můj web naramky.info, budu moc ráda.


Nejlepší weby o náramcích

Švédská friendship-bracelets.net Projekt Stefana Hedmana ze Švédska. Zatím jediný skutečný náramkový web 2.0! Můžete se podílet na vytváření obsahu založením svého účtu, diskutováním, nahráním svých fotek, ale hlavně generováním nových návodů (na webu je jich už několik tisíc).

Luciiny stránky o náramcíchnaramkypratelstvi.cz Luciin web, nejlepší české stránky. Jeden ze celosvětově nejznámějších a nejoblíbenějších webů o náramcích přátelství se spoustou podrobných návodů. Najdete zde také řadu fotek, informace o materiálech, literatuře, barvách a příbuzných technikách.

freundschaftsbaender.at Velmi obsažný web Rakušanky Conny se spoustou původních návodů a fotek. Conny vkládá vzory také na friendship-bracelet.net, kde používá přezdívku CoHa.

Výborný německý web freundschaftsbaender.valdkynd.de. Kromě tohoto webu má jeho majitelka také profil na DeviantArt a je autorkou spousty velmi kvalitních vzorů na friendship-bracelet.net, kde používá nick Nimue.

BRANSOLETKI Z MULINY Výborné polské stránky o náramcích. Najdete zde náměty na víc než 500 náramků! Asi tak ke třetině z nich i grafické návody. Všechno je to práce jedné Polky, Moniky alias Mzocho.

Heatheřiny náramky přátelství. Populární kanadská stránka s návody na spoustu náramků (doporučuji hlavně osmou sadu plnou super nápadů!). Se stránkou je spojeno také velmi známé mezinárodní náramkové fórum: http://friendshipbracelets.superforums.org/.


Diskuse

Diskusní klub Náramky přátelství na serveru Lopuch.czDiskusní klub o náramcích na serveru Lopuch.cz. Přijďte si popovídat o náramcích a o všem kolem nich!

Diskuzní fórum Pletení náramků na chatu Lidé.czDiskusní fórum Pletení náramků na chatu Lidé.cz.

Heatheřino mezinárodní náramkové fórum: http://friendshipbracelets.superforums.org/

Stefanovo mezinárodní náramkové fórum: http://www.friendship-bracelets.net/forum.php


Další náramkové weby

lykandia.de Nadupaný německý web plný nápadů a fotek úžasných náramků a náramkových výtvorů.

jbrans.eu Velmi dobré stránky, které vytváří Jolanta z Polska. Spousta návodů, vzorů i fotek.

Galerie náramkůGalerie náramků.
Autorkou tohoto projektu je Lucia. Je určený pro ty, kdo nemají vlastní internetové stránky, ale chtějí mít na internetu fotky svých náramků. Pokud to platí i pro vás, kontaktujete Luciu a pošlete jí svoje fotky, ať se můžou inspirovat i ostatní!

Blog Padfoot88Blog Lucie z Plzně alias Padfoot 88. Spousta fotek excelentně provedených náramků, pečlivý a zajímavý výběr barev, pravidelně aktualizováno. Opravdu stojí za zhlédnutí.

Hančiny stránky o náramcíchHančiny stránky o náramcích. Spousta originálních návodů na obrázky do čtvercové sítě a mnoho dalšího.

Kvalitní český web, který vytváří kamarádky Martina a Jana.

Polské stránky, které vytváří Polské stránky o náramcích. Dříve fungovaly na adrese ensi.prv.pl. Jde o velmi známé stránky, na polských náramkových webech a fórech se běžně mluví o „metodě ensi“, a myslí se tím známá technika tkaní nápisů a obrázků do pravoúhlé sítě. Zřejmě ji v Polsku proslavila právě autorka tohoto webu (naopak Mzocho se jí nevěnuje vůbec).

Maušciny stránky o náramcích Maušciny stránky o náramcích. Návody (normální i do čtvercové sítě), fotky. Fajn web.

Maušciny stránky o náramcích Janiny stránky o náramcích. Další pěkný český web o náramcích.

http://ohiboka.ovh.org/ Pravidelně aktualizovaný polský web. Hlavní témata: náramky & korálky.

Polská stránka Polin89 Polská stránka Polin89.

http://www.stetson.edu/~efriedma/bracelets Erich Friedman je vysokoškolský učitel matematiky z Floridy. Na této stránce najdete jeho zajímavé návrhy i fotky hotových náramků.


Jiné ruční práce

Gordova stránka o uzlování Vynikající Gordova stránka o uzlování. Obsahuje i stručnou pasáž o náramcích přátelství.

Stránky Moravské gobelínové manufakturyStránky Moravské gobelínové manufaktury Trošku z jiného soudku, jiná ruční práce, mimořádně krásná a zajímavá, ruční vázání gobelínů. Stránky Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí. Něco o valašskomeziříčské tradici vázání gobelínů (která není nijak stará, jen asi 100 let) se můžete dozvědět také v muzeu ve Valašském Meziříčí (Zámek Kinských, expozice "Sklo a gobelíny").


Ostatní odkazy (pel-mel)

http://skolakkajamarik.cz/ Kája Mařík. Fanouškovský web o kultovní knize spisovatelky Marie Wagnerové-Černé (alias Felixe Háje), na kterém se podílím. Můžete si zde stáhnout všechny díly Káji Maříka jako e-booky!

Milan Bartl – papoušci E-papousek.cz specializovaný e-shop s potřebami pro chov papouškůMilan Bartl – papoušci. Stránky, které připravuji pro svoje známé. Sháníte papouška? Nebo krmení pro něj? Chcete si přečíst zajímavý článek o papoušcích? Tady budete na správné adrese. Oblíbená ON-LINE PORADNA pro chovatele papoušků!

Stránky Tomáše a Áni LoukoskýchStránky Tomáše a Áni Loukoských, hrdinů trilogie Nemetonburg aneb tajemství ve skále, Nemetonburg aneb Zlatá brána a Nemetonburg aneb Alatýrová hora.
Zveřejněním tohoto odkazu plním slib, který jsem e-mailem dala Áně (no schválně, zkuste si to, s hrdiny těchto knížek si můžete psát e-maily, vlastně emily ). Četla jsem první z knížek a líbila se mi. Odsýpající dialogy, uvěřitelné postavy... prostě fajn čtení. Žánrově se jedná fantasy.

Copyright © Helena Tesařová