Green Day 1, návodGreen Day

Dva vzory do čtvercové sítě. Tyhle obrázky jsem dělala na přání. Jde o logo skupiny Green Day a motiv ručního granátu ve tvaru rudého srdce  z obalu jejich sedmého alba American Idiot.

Rozměr obrázku: 89 x 19 uzlíků.

Počet nití: 15 zelených +4 černé (krátké, okrajové) +1 černá (dlouhá hlavní).

Přidání třetí (v tomto případě červené) barvy do vzorku je vlastně svým způsobem podfuk. Začněte obyčejný dvoubarevný náramek. Červenou navážete až v tom místě, kde je poprvé potřeba a v místech, kde ji nepotřebujete ji vedete rubem náramku. Rub proto vypadá jinak než obvykle, je nevzhledný, vedou po něm cik-cak červené a černé nitě. Právě červená a černá se střídají na pozici hlavní vázací nitě, se zelenými (a černými) osnovními se váže jako obvykle.

Zdrojový obrázek (pro případnou editaci): Green Day 1, zdrojový obrázek


Náramek Green Day, realizace a foto: Pavla

Náramek Green Day, realizace a foto: Pavla


Green Day 2, návodMotiv ručního granátu ve tvaru rudého srdce pochází z obalu sedmého alba skupiny Green Day, které vyšlo v roce 2004 pod názvem American Idiot.

Rozměr obrázku: 80 x 22 uzlíků.

Počet nití: osnovní: 2 černé (krátké, okrajové) + 17 červených +3 bílé. Hlavní: černá (dlouhá) se v místech 20 bílých uzlíků střídá na pozici hlavní nitě s bílou.

Začněte obyčejný náramek do čtvercové sítě.  V místě, kde je bílý uzlík s číslem 1 nadvažte bílou nit. Bude sloužit k uvázání 20 vyznačených bílých uzlíků. V místech, kde bílou nepotřebujete ji vedete rubem náramku. Rub proto vypadá jinak než obvykle, je nevzhledný, vedou po něm cik-cak bílé a černé nitě.

Zdrojový obrázek (pro případnou editaci): Green Day 2, zdrojový obrázek


Náramek Green Day, realizace a foto: Pavla

Náramek Green Day, realizace a foto: Pavla

Copyright © Helena Tesařová