Labutě/Swans

Náramek Labutě, diagramObrázek pro pokročilé.

Vzorek s labutěmi se váže velice podobně jako obrázky tkané ze zpětných uzlíků. Hlavním rozdílem je přidání třetí, červené, barvy do vzoru. Červená nit je skoro celou dobu vedená pod vzorkem. Váže se s ní jen zobák labutě.

Počet nití: 26.

Barvy: podkladová (např. černá, modrá) – 14 ks, barva labutě (např. bílá, krémová) – 11 ks, barva zobáku (např. červená, oranžová) – 1 ks.

Mezi labutě můžete vložit libovolný počet řad v podkladové barvě, jak je podrobněji vysvětleno níže na stránce, u step-by-step návodu.

Základní grafické vysvětlivky (Podrobnější informace najdete na stránce Vysvětlivky.):

Základní grafické vysvětlivky

Náramek Labutě, diagram


Step-by-step (číslovaný) návod

Náramek Labutě, step-by-step (číslovaný) návodČíslování kroků a postup vázání: tento náramek se váže po vodorovných řadách (čísla 1 až 36). Pokud bych použila číslování kroků obvyklé na těchto stránkách, bylo by u každého uzlíku číslo. Došli bychom až k číslu 450 (18x12 + 18x13 uzlíků) . Tolik čísel, jak jistě uznáte, není nutné do vzoru psát. Proto jsem očíslovala celé vodorovné řady. V rámci řady můžete postupovat zleva dopravy i zprava doleva, je to jedno (dokonce můžete uzly vázat v libovolném pořadí, což ale není právě vhodné, protože hrozí, že se ve vzorku ztratíte). Má to jednu výhodu: pokud uděláte chybu, a není ještě uvázaná další řada, jdou chybné uzlíky jednoduše vypárat a uvázat znovu.

Základní grafické vysvětlivky (Podrobnější informace najdete na stránce Vysvětlivky.):

Základní grafické vysvětlivky

Rozvržení vzoru na náramku

Náramek Labutě, rozvržení vzoru

Na obrázku vidíte, jak může vypadat výsledný náramek. Labutě můžete uvázat zobáky k sobě i v řádce za sebou, vzor to umožňuje. Náramky na obrázku by uvázané z moulinek měřily asi 13 cm.

První obrázek: 2 x řady a+b, první labuť, 2 x řady a+b, první labuť, 2 x řady a+b, první labuť, 2 x a+b.
Druhý obrázek: 12 x řady a+b, první labuť, 3 x řady a+b, druhá labuť, 12 x řady a+b.
Mezilehlé řady a+b je tedy možno vkládat na libovolné místo, podle potřeby.


Máte fotku tohoto vzoru a chcete ji mít uveřejněnou na naramky.info? Pište Heleně.

Copyright © Helena Tesařová